Jak przystąpić do konkursu?
Do konkursu można zapisać się samemu, zgłosić mogą nas koleżanki i koledzy z pracy, a także pracodawca, agencja PR lub organizacja branżowa. Składanie kandydatur trwa od 15 lutego do 26 marca 2023 roku. Aby przystąpić do konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla kandydatki lub firm i zespołów dostępny na stronie
https://www.topwoman.pl/konkurs/.
„My kobiety ciągle, mimo wielu przegadanych godzin na ten temat, szkoleń i naszej dużej świadomości nadal mamy ten sam problem - za mało się same doceniamy i cenimy.”
„Na co dzień mam do czynienia z kobietami na różnych stanowiskach i tak naprawdę, niezależnie od funkcji pełnionej w biznesie i stażu zawodowego, my, kobiety jesteśmy zbyt skromne.”
„Zdarzało się w poprzednich edycjach, że panie zgłoszone przez osoby z zewnątrz, które doceniły ich osiągnięcia mówiły nam: „nic takiego nie zrobiłam, po prostu dobrze wykonuję swoją pracę, nie jestem gotowa na Top Woman”. Wiem z doświadczenia, że jeśli to samo zaproponowałabym mężczyźnie, nie wahałby się ani przez moment, aby wziąć udział w konkursie, jest to cecha, której my, kobiety, powinnyśmy się uczyć od mężczyzn.”
Od dawna wiadomo, że dobry PR czy Personal Branding to połowa sukcesu, dlatego zapraszam wszystkie kobiety świata nieruchomości, które osiągają sukcesy do zgłoszenia w konkursie, bo udział w nim dodaję rozpędu karierze i pomaga rozwinąć skrzydła – mówi Krystyna Swojak, Managing Director, Top Woman.
Jakie są kategorie konkursu?
Zgłoszenia konkursowe będą dodatkowo premiowane za wskazanie osiągnięć w obszarze prowadzenia odpowiedzialnego biznesu i wdrażanie działań z zakresu ESG, czyli ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego, a także różnorodności i integracji.
Uczestniczki zostaną ocenione w 18 kategoriach, w tym 4 kategoriach specjalnych, które wyłonią najlepszy zespół zarządzany przez kobietę, firmę wspierającą kobiety, osobowość roku – czyli kobietę zajmującą stanowisko top management, która miała największy wpływ na branżę nieruchomości, oraz niezależną kategorię People’s Choice – online voting, w którym spośród finalistek konkursu internauci wybierają swoją laureatkę.
Jury oceni zarówno konkretne osiągnięcia, jak i szczególne umiejętności. Uhonorujemy kobiety z niemal wszystkich obszarów nieruchomości i budownictwa, w tym architektury, inżynierii, rozwoju, finansów, sprzedaży, pośrednictwa, marketingu i zrównoważonego rozwoju.
Kategorie konkursu 2023:
- Architecture, Design & Work Place
- Asset & Property Management
- Banking & Finance
- Business Development
- Business Management
- Commercial Sales & Leasing
- Facility Management
- Green Building, Innovation & Technology
- HR & Employer Branding
- Legal Advisory Services
- Marketing & PR
- Project Management
- Residential Sales & Leasing
- Tax & Accounting Services
Kategorie specjalne:
- Best Team
- Pro-women Company
- Personality of the Year
- People’s Choice – online voting
Wyniki konkursu
Finalistki i laureatki zostaną wyłonione podczas obrad kapituły Jury konkursu. W skład Jury wchodzą autorytety z branży nieruchomości i budownictwa, wyróżniające się wybitną wiedzą i doświadczeniem. W każdej kategorii zostanie wyłonionych nie więcej niż 5 finalistek. W kategorii specjalnej People’s Choice – online voting, znajdą się finalistki wszystkich kategorii konkursu, na które będzie można oddawać swoje głosy. Głosowanie online potrwa od 26 kwietnia do 15 maja.
Pełna lista finalistek zostanie umieszczona na stronie internetowej konkursu www.topwoman.pl do dnia 26 kwietnia 2023 roku, wraz z opisem ich sylwetek i osiągnięć. Zwyciężczynie z każdej z kategorii ogłoszone zostaną na finałowej Gali Top Woman in Real Estate, która odbędzie się 15 czerwca w Warszawie.
O inicjatywie Top Woman in Real Estate
Top Woman in Real Estate to projekt, który powstał z potrzeby docenienia i pokazania światu roli kobiet, które prowadzą ważne i przełomowe projekty w branży nieruchomości i budownictwa. Jako pierwszy powstał konkurs i gala, podczas której nagradzamy najważniejsze panie działające w nieruchomościach komercyjnych. Kolejnym etapem był program mentoringowy, którego celem jest łączenie doświadczenia z świeżym spojrzeniem na biznes. „Działamy po to, aby panie ma wysokich stanowiskach poznawały się ze sobą, wymieniały doświadczeniami, wspierały wiedzą młodsze koleżanki.” – tłumaczy Krystyna Swojak. Celem programu jest dodawać skrzydeł, wyposażać w narzędzia i wspierać mentorsko kobiety obdarzone wiedzą i talentem, na rzecz realizacji ich marzeń zawodowych i osobistych.