Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

« »
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

SUPEROFERTA
POLECANE INWESTYCJE
OFERTY LUKSUSOWE
   

Budujemy nowy Kraków

Organizatorami spotkania byli członkowie Koła Naukowego Grunt działającego pod opieką prof. dr hab. Adama Nalepki z katedry ekonomiki nieruchomości i procesu inwestycyjnego Akademii Ekonomicznej. Do uczestnictwa w tym spotkaniu zaproszono Piotra Michalskiego dyrektora inwestycji Buma Square Business Park i Marka Paszucha wiceprezesa Agencji Rozwoju Miasta SA. Prelegenci w swoich wystąpieniach mówili o wpływie budownictwa komercyjnego i rewitalizacji komunikacji na wizerunek miasta.

Poprzez rozwój i rozbudowę Kraków z małego przedwojennego miasta o powierzchni zaledwie 78 km kw. liczącego 180 tysięcy mieszkańców przekształcił się w obecne miasto. Ale to nie koniec przemian. Kraków wciąż jest przebudowywany i rozbudowywany. W miejscu już dzisiaj nie istniejących bądź nie funkcjonujących zakładów czy fabryk powstają nowe obiekty jak np. kompleks biurowy Buma Square Business Park przy ul. Wadowickiej 6 (na terenach byłej drukarni wydawniczej im. Anczyca). Całość kompleksu składa się z kilku budynków o łącznej powierzchni 36 tys. km kw. i standardzie spełniającym wymagania rynku i przepisów budowlanych. Realizacja tej inwestycji odbywa się etapowo. W oddanych już do użytku budynkach 85 proc. stanowią powierzchnie biurowe, a pozostałe 15 proc. lokale handlowo-usługowe. Bardzo dobra lokalizacja zwiększa atrakcyjność Business Parku. Zapotrzebowanie na tego typu obiekty ciągle wzrasta, co świadczy o rozwoju miasta.

Zdaniem Marka Paszuchy „Głównym czynnikiem rozwoju miasta jest dostępność komunikacyjna. (...). To, co obecnie się buduje i będzie budowane w najbliższych latach to operacja na otwartym sercu” – mowa o nieustannie przeprowadzanych remontach, modernizacjach i budowach, które czasami bywają dużym utrudnieniem dla mieszkańców miasta. Od stycznia przyszłego roku czekają nas kolejne remonty z kompletną przebudową Ronda Mogilskiego, ponieważ jego środek przesunie się geometrycznie – oddali się od Ogrodu Botanicznego. Będą budowane brakujące odcinki tunelu dla szybkiego tramwaju, kontynuowane prace przy budowie Regionalnego Dworca Autobusowego z Galerią Kraków.

Ciekawy i aktualny temat wykładu wzbudził zainteresowanie wśród zgromadzonych słuchaczy, co oznacza, że nie jest im obojętny wizerunek Krakowa. Jak będzie wyglądał Kraków za kilka lat? Z pewnością pod względem komunikacji będzie odpowiadał standardom miast europejskich. Najważniejsze, aby nowe inwestycje i przeprowadzane modernizacje wpłynęły pozytywnie na wizerunek miasta i stwarzały możliwości lepszego komunikowania się nie tylko odwiedzającym go turystom, ale przede wszystkim jego mieszkańcom.

(waw)Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 23/2004,  
26.11.2004

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

„Rzeczpospolita”: ranking deweloperów
Wiadomość
„Rzeczpospolita”: ranking deweloperów