Kongres to przede wszystkim wspólna integracja ekspertów, naukowców i ludzi zawodowo związanych z branżą. Wymiana myśli, doświadczeń, wiedzy. Czas na dyskusje i prelekcje. Spotykamy się głównie po to, by poznać nowe koncepcje, pomysły i możliwości. Dlatego istotą każdego kongresu jest jego merytoryka. I o to zadbaliśmy organizując nasze wydarzenie.
Prelegenci i tematyka
Pragniemy razem budować naszą rzeczywistość, dlatego podczas Kongresu Rozwoju Mieszkalnictwa oscylować będziemy wokół: wodoru - paliwa przyszłości i azbestu – materiału przeszłości.
Nasi prelegenci – przedstawiciele samorządów, władz ministerialnych, sektora bankowego oraz organizacji pozarządowych przedstawią interesujące przykłady i rozwiązania dotyczące powyższych zagadnień.
dr inż. Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły opowie o budowie całkowicie samowystarczalnego, ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórze”, które jest realnym przykładem na możliwości zastosowania alternatywnych źródeł zasilania w budownictwie mieszkaniowym opartych na OZE i wodorze. Piła, jako jedno z pierwszych miast w Polsce wykorzystujących technologię wodorową jako tanią alternatywę dla węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego.
Krzysztof Baranowski - Menadżer Zespołu Obsługi Programów Budownictwa Komunalnego, Departament Usług Agencyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego, przedstawi możliwości pozyskania bezzwrotnego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat. Dzięki temu rządowemu programowi finansowemu możemy znacząco zwiększyć zasób lokali mieszkaniowych w swoim regionie. Dowiedzmy się jak z tego skorzystać.
Izabela Drelich – Sikorska - przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju i Technologii Departament Gospodarki Niskoemisyjnej, radca w Wydziale Efektywności Energetycznej Budynków przypomni kwestie związane z Rządowym Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032. Omówi zakres programu i dotychczasowe efekty. Wystąpienie obejmie tematykę dotyczącą zasad inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest oraz usuwania i zabezpieczania wyrobów zawierających azbest.
Piotr Stawicki – Wiceprezes KIGN skupi się przede wszystkim na tematyce wymiany kłopotliwych instalacji zawierających azbest. Szczególny nacisk położy na szczegóły dotyczące finansowania prac i prowadzenia ich z uwzględnieniem ochrony terenu.
Karolina Świerkowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pokaże, jak na poziomie władz wojewódzkich, uzyskać środki finansowe, dzięki którym wymienimy azbest. Na jaki poziom zwrotu kosztów możemy liczyć, jak wygląda Baza Azbestowa i jakie wsparcie otrzymają gminy.
Podsumowaniem prelekcji będzie panel dyskusyjny i debata.
Szczegółowy program, formularz zapisów i dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie: