Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

»
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5

SUPEROFERTA
POLECANE OFERTY
POLECANE INWESTYCJE
   

Program Czyste Powietrze. Jakie wymagania muszą spełniać drzwi?

Wybór drzwi do domu – drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to w zasadzie pierwszy element, z którym mają styczność goście przekraczający próg naszego domu. Stanowią one nie tylko istotny akcent architektoniczny, ale i pełnią funkcję strażnika domowego ciepła oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Wybierając drzwi zewnętrzne, stajemy przed wyzwaniem znalezienia harmonijnego połączenia estetyki z funkcjonalnością.

 

Czyste Powietrze – drzwi zewnętrzne 

Program Czyste Powietrze to krok w kierunku poprawy jakości powietrza. Ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Adresatami Programu są właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Działania podjęte w ramach rządowego Programu Czyste Powietrze nie tylko mają na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ale – co równie istotne – mogą wpłynąć na obniżenie rachunków za energię. 

W Programie Czyste Powietrze można uzyskać dofinansowanie termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła – w kwocie aż do 135 tys. zł (dla najwyższego poziomu dofinansowania). Jednym z wydatków w ramach przedsięwzięcia termomodernizacyjnego może być zakup i montaż stolarki drzwiowej.

 

Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

Dobre drzwi zewnętrzne do domu to takie, które zatrzymują ciepło wewnątrz i stanowią barierę dla chłodu. Aby sprostać wymogom nowoczesnego budownictwa, należy poszukiwać drzwi, których współczynnik przenikania ciepła wpisuje się w standardy rozwiązań energooszczędnych. Spełnienie wyśrubowanych norm to zadanie dla izolacji ukrytej w konstrukcji drzwi, często niedostrzegalnej, ale kluczowej dla zachowania komfortu mieszkańców.

 

PORTA THERMO MODERN

 

Drzwi do domu definiują charakter fasady, lecz równie ważne jak dopasowanie do stylu elewacji i okien jest spełnienie wysokich standardów izolacyjności termicznej. Nie ma znaczenia, czy nasze preferencje skłaniają się ku drzwiom gładkim czy dekoracyjnym, z ornamentami lub przeszkleniami – każdy wybór powinien łączyć się z efektywnością energetyczną. 

 

 Czyste Powietrze a drzwi – wymagania 

Wymagania minimalne dotyczące stolarki drzwiowej uznaje się za spełnione, jeżeli odpowiadają przynajmniej wymaganiom izolacyjności cieplnej określonych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 

Zgodnie z przepisami drzwi do domu powinny charakteryzować się współczynnikiem przenikania ciepła (U) nie większym niż 1,3 W/(m²K). W to Wat, a K – Kelvin, a sam wzór pozwala nam obliczyć, ile ciepła przenika przez 1 m2 drzwi przy różnicy temperatur wynoszącej 1 K. 

Energooszczędne drzwi zewnętrzne to takie, których przenikalność cieplna jest równa lub niższa niż 1,3 W/(m²K). Norma ta obowiązuje od 31 grudnia 2020 r., wcześniej wystarczyło, że współczynnik nie przekraczał 1,5 W/(m²K).

 

Drzwi do domu PORTA THERMO

Gdy zależy nam na zaawansowanej termoizolacji, wybór drzwi zewnętrznych PORTA THERMO jest oczywisty. Kolekcja łączy w sobie technologię najwyższych standardów energooszczędności z eleganckim designem. W ofercie PORTA THERMO znajdują się modele, które doskonale odzwierciedlają indywidualny styl każdej posesji, i jednocześnie gwarantują znakomite parametry ochrony cieplnej. 

 

PORTA THERMO CLASSIC

 

Przyjrzyjmy się bliżej konstrukcji skrzydeł: składają się na nią rama kompozytowa (lub rama drewniana w wersji standard) i wypełnienie z piany PUR. Taka budowa drzwi zapewnia izolację, a ościeżnice (warianty: aluminium, kompozyt, stal) zwiększają stabilność i trwałość. 

Z myślą o różnorodnych oczekiwaniach PORTA THERMO to drzwi o różnych grubościach – od standardowych 54 mm do 78 mm w wersji premium, co ma bezpośredni wpływ na współczynnik przenikania ciepła. W pakiecie PREMIUM ENERGY osiąga imponującą wartość 0,57 W/(m²K)​​. To właśnie te cechy produktu decydują o tym, że zakup drzwi zewnętrznych PORTA THERMO to inwestycja nie tylko w estetykę, ale przede wszystkim w komfort i efektywność energetyczną naszego domu.


Źródło: Artykuł sponsorowany ,  
11.12.2023

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Mineralna wełna a ocieplenie drewnianego domu – porównanie rozwiązań izolacyjnych
Wiadomość
Mineralna wełna a ocieplenie drewnianego domu – porównanie rozwiązań izolacyjnych