Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

»
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

SUPEROFERTA
POLECANE OFERTY
POLECANE INWESTYCJE
   

Pomyśl w przód - zaoszczędź na kosztach mieszkania!

Rosnące ceny energii elektrycznej i nie tylko od dłuższego czasu uderzają w portfele i stają się zmorą właścicieli mieszkań. Okazuje się, że na wysokość naszych rachunków wpływ mają wybory, które podejmujemy w biurze dewelopera, decydując się na zakup nieruchomości. Już na tym etapie możemy znacząco ograniczyć koszty utrzymania w przyszłości.

Lokalizacja i bryła budynku może być kluczowa

Kiedy planujemy zakup mieszkania i wybieramy pomiędzy ofertami różnych deweloperów, warto przeanalizować, na ile kompleksowy jest projekt danej nieruchomości. Dobra lokalizacja, która nie zmusza do długich dojazdów, rozwinięta sieć placówek edukacyjnych, a nawet dostępność w pobliżu osiedla terenów rekreacyjnych oraz boisk sprawia, że mieszkaniec zaoszczędza czas, a przede wszystkim pieniądze.
 
Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze wymarzonego M jest bryła budynku. Niewielu wie, że jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale też ma wpływ na domowy budżet. Jeśli jest to zwarta i prosta bryła, bez wnęk czy wykuszy, koszty jej utrzymania będą znacznie niższe. Podobnie jest z materiałami budowlanymi wykorzystywanymi przez dewelopera oraz konkretnymi rozwiązaniami zastosowanymi w lokalu. 

Oszczędność dzięki odpowiedniemu utrzymaniu części wspólnej 

Oszczędności powinny też skupiać się na utrzymaniu części wspólnych. Płacimy przecież nie tylko za własne zużycie, ale również za energię wykorzystywaną na korytarzach, klatkach schodowych, pomieszczeniach technicznych czy w hali garażowej. Właśnie dlatego deweloperzy coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom lokatorów i wprowadzają energooszczędne oświetlenie LED czy chociażby panele fotowoltaiczne. 
 
- Tego typu rozwiązania nie są może jeszcze powszechne, ale stosowane np. na osiedlach Robyg.Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zasilania części wspólnych pozwala na obniżenie opłat czynszowych ponoszonych przez mieszkańców. Panele fotowoltaiczne są obecnie montowane we wszystkich naszych nowych inwestycjach. To technologia nie tylko pozwalająca na zauważalne oszczędności, ale także przyjazna dla środowiska, nie uwalnia bowiem dwutlenku węgla do atmosfery. Warto również zauważyć, że nasze budynki posiadają systemy sterowania pogodowego, przekazujące informacje o temperaturze na zewnątrz do węzła cieplnego. Umożliwia to racjonalne zarządzanie energią, podobnie jak czujniki ruchu czy zmierzchowe - mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu.

Mieszkanie w stylu smart

Kupując nieruchomość, warto zdecydować się również na technologię tzw. „inteligentnego domu”. Jak tłumaczy Anna Wojciechowska, choć wielu jeszcze spostrzega ten system jako jedynie dodatkowy gadżet, pozwala on zoptymalizować zużycie energii, co w praktyce oznacza rachunki niższe o nawet 30 proc. 
 
Mieszkanie to długoletnia inwestycja, dlatego już na etapie zakupu trzeba wziąć pod uwagę czynniki oraz rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić w kolejnych latach. 
 

 


Źródło: KRN.pl,  
29.04.2022

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Współfinansowanie inwestycji mikroprzedsiębiorców –  luty był burzliwy
Wiadomość
Współfinansowanie inwestycji mikroprzedsiębiorców – luty był burzliwy