Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

« »
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

SUPEROFERTA
POLECANE INWESTYCJE
OFERTY LUKSUSOWE
   

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Dobra koniunktura w budownictwie powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych inwestorów. Podczas kwietniowej giełdy swoją ofertę zaprezentowało sześciu nowych deweloperów: Art Deweloper – apartamenty Wieniawski przy ul. Wieniawskiego i mieszkania przy ul. Mały Płaszów, Invest House – osiedle domów jednorodzinnych Ekopark w Niepołomicach, Kontrakt Development – osiedle domów jednorodzinnych Tęcza w Zielonkach, Okland Developer – mieszkania w Śródmieściu przy ul. Strzelców i na Ruczaju przy ul. Lubostroń, firma Remset – osiedle domów jednorodzinnych w Opatkowicach, przy ul. Ważewskiego oraz firma Wiek SA – mieszkania na Ruczaju przy ul. Wiśniewskiego.

61 wystawców podczas ostatniej giełdy to najlepszy wskaźnik boomu na rynku nieruchomości. Dowodem na to, że zapotrzebowanie na mieszkania nadal jest ogromne, była duża – mimo pięknej pogody zachęcającej do wyjazdu poza miasto – liczba osób odwiedzających giełdę. Inwestorzy mają powody do zadowolenia, jednak problemem pozostają nadal zbyt długie procedury związane z uzyskiwaniem decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (tzw. wuzetek) i związane z tym okresy przymusowych przestojów w inwestowaniu. Podczas konferencji prasowej odbywającej się przy okazji giełdy wiceprezydent Krakowa Kazimierz Bujakowski otrzymał od redaktora naczelnego „Małopolskiego Przeglądu Nieruchomości” Jarosława Knapa ciastko wuzetkę z życzeniami jeszcze większej liczby „wuzetek”. Jarosław Knap podkreślił, że dużo już się stało dobrego, i wyraził nadzieję, że dotychczasowa współpraca Urzędu Miasta ze Stowarzyszeniem Budowniczych Domów i Mieszkań będzie kontynuowana w formie spotkań z radnymi, z przedstawicielami Wydziału Architektury oraz z osobami, które mogą wspomóc działania służące rozwojowi rynku mieszkaniowego w Krakowie.

Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, nie zamierzając ograniczać się jedynie do działań na rynku lokalnym, ogłosiło swoje stanowisko w sprawie polskiego programu mieszkaniowego (pełna wersja na stronie internetowej stowarzyszenia www.sbdim.pl). SBDiM postuluje opracowanie ustawy kompleksowo regulującej budownictwo mieszkaniowe w Polsce, ponieważ – zdaniem głównego autora stanowiska Jana Bulszy – Polska nie ma żadnego programu mieszkaniowego. Chodzi m.in. o ustalenie definicji budownictwa społecznego, socjalnego, spółdzielczego czy komercyjnego, określenie polityki fiskalnej (i ewentualnych ulg) w całym sektorze mieszkaniowym, ustalenie środków finansowania programu z uwzględnieniem funduszy unijnych, funduszy budżetu państwa, środków finansowych gmin oraz kredytów hipotecznych, a także o sprecyzowanie zadań gmin.

(mak)


Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2006,  
24.04.2006

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2021, 2024
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Sympozjum Central Europe Meeting Point w Warsyawie
Wiadomość
Sympozjum Central Europe Meeting Point w Warsyawie