Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

« »
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

SUPEROFERTA
POLECANE INWESTYCJE
OFERTY LUKSUSOWE
   

Kraków w Londynie

W ubiegłą sobotę w hali „Sokoła” odbywała się czwarta już w tym roku Giełda Domów i Mieszkań zorganizowana przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań (SBDiM). Zgromadziła ona rekordową liczbę 70 wystawców. Jak zwykle podczas Giełdy można było zapoznać się z ofertą deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw budowlanych oraz banków i firm doradztwa finansowego.

Jednak nie o nowych inwestycjach głównie mówiono. Tematem, który zdominował konferencję prasową zorganizowaną w pierwszym dniu imprezy, była wystawa, jaką stowarzyszenie zamierza zorganizować za kilka miesięcy w Londynie. Podczas 6-dniowej ekspozycji krakowscy deweloperzy będą mogli zaprezentować swoją ofertę zarówno Polakom przebywającym w Londynie, jak i Brytyjczykom zainteresowanym mieszkaniem bądź inwestowaniem w Polsce.

Wystawa „Kraków w Londynie. Krakowskie inwestycje mieszkaniowe na lata 2007–2009” będzie się odbywać w dniach od 30 września do 5 października br. w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie, w dzielnicy Hammersmith. Prezentacja połączona będzie z informacją na temat Krakowa, jego rynku mieszkaniowego, ale i możliwości prowadzenia tu działalności gospodarczej czy inwestowania.

Owszem, chcemy promować krakowskich deweloperów oraz ich inwestycje, ale nie chodzi nam wyłącznie o stronę komercyjną przedsięwzięcia – podkreśla prezes SBDiM Tytus Misiak. – Liczymy, że w ten sposób przyczynimy się przede wszystkim do pokazania Krakowa jako miasta niezwykle atrakcyjnego. Miasta, w którym warto zamieszkać, pracować, do którego warto wrócić.

Organizatorom wystawy zależy również na tym, by oprócz Polaków mieszkających w Londynie (którzy niewątpliwie będą stanowić główną grupę odbiorców), przyciągnąć także Anglików, którzy są zainteresowani Krakowem. A dowody tego zainteresowania mamy na co dzień. Bez przerwy spotykamy się z pytaniami o lokale w Krakowie. No i pewien odsetek naszych klientów stanowią właśnie obcokrajowcy – dodaje Tytus Misiak.

To jednak nie wszystko. Wystawie towarzyszyć będą Warsztaty Dewelopera, których głównym celem będzie prezentacja brytyjskiego budownictwa mieszkaniowego oraz firm deweloperskich działających w Londynie. Szczegółowy program warsztatów nie jest jeszcze znany, ale organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie w nim atrakcji.

Londyńska wystawa została objęta patronatem władz Krakowa. Uczestnicząc w tej inicjatywie, chcemy dać Polakom, którzy wyjechali do Londynu i pracują tam od kilku lat, możliwość powrotu do Polski, do Krakowa. Dlatego zależy nam, by ta oferta obejmowała zarówno informacje o możliwościach nabycia mieszkania (to zapewniają deweloperzy), jak i otworzenia własnej firmy – podkreśla wiceprezydent Krakowa Kazimierz Bujakowski. Stąd podczas imprezy będzie można zdobyć informacje na temat możliwości rozpoczęcia działalności gospodarczej, trybu rejestrowania firmy, warunków, jakie trzeba spełnić, aby taką działalność rozpocząć. Liczmy na to, że te najbardziej dynamiczne osoby, które przez kilka lat pracowały w Anglii, wrócą i założą własną firmę w kraju. Władze miasta zamierzają również dołączyć do swojej oferty informacje o poszukiwanych obecnie na krakowskim rynku pracy specjalistach. Oczywiście każdy sam oceni, na ile nasza oferta jest atrakcyjna, ale liczymy, że znajdą się tacy, którzy zobaczą dzięki temu szansę dla siebie – dodaje prezydent Bujakowski.

Już dziś wiadomo, że wystawa organizowana przez SBDiM będzie istotnym wydarzeniem, zwłaszcza dla krakowskiego środowiska deweloperskiego. Tym bardziej że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w kraju. Pierwsza, ale jak liczą inicjatorzy pomysłu, nie ostatnia. Chcielibyśmy, by wystawa była imprezą cykliczną, odbywającą się przykładowo dwa razy w roku – przyznaje wiceprezes Stowarzyszenia Dorota Koźmińska. Mieszkania sprzedają się tak szybko, że jest to absolutne minimum. A co do miejsca? Na razie jest to Londyn, bo tu jest największe skupisko Polaków. Ale w przyszłości być może pomyślimy o zorganizowaniu takiej wystawy w innej części Wielkiej Brytanii. Wiadomo przecież, że w Szkocji środowisko polskiej emigracji jest bardzo liczne. A Edynburg – moim zdaniem byłby znakomitym miejscem, by zrealizować takie przedsięwzięcie. Są to, jednak, plany na nieco odleglejszą przyszłość.

Kolejne informacje na temat wystawy oraz warsztatów deweloperskich podamy w czerwcu, przy okazji następnej edycji Giełdy Domów i Mieszkań.

(jog)


Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2007,  
19.04.2007

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2021, 2024
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Nadciąga rewolucja w śródmiejskich kamienicach
Wiadomość
Nadciąga rewolucja w śródmiejskich kamienicach