Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

« »
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3

SUPEROFERTA
POLECANE INWESTYCJE
OFERTY LUKSUSOWE
   

Konferencja w Krakowie: Już bessa czy jeszcze hossa?

Rok 2006 był okresem wyjątkowej koniunktury na rynku mieszkaniowym. Czy obecny 2007 rok również będzie rokiem hossy, rekordowych cen i zysków inwestorów? Czy rynek mieszkaniowy czeka w tym roku równie duży, ponad 40-procentowy wzrost? A może rosnące ryzyko rynkowe spowoduje zmianę sytuacji na rynku i zatrzymanie wzrostu lub nawet spadek cen?

Odpowiedź na powyższe pytania w zakresie dotyczącym Krakowa i jego najbliższych okolic uzyskają 31 maja 2007 r. uczestnicy Konferencji Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl. To już druga konferencja organizowana przez MRN.pl. Rok temu w kwietniu na spotkaniu zorganizowanym dla przedstawicieli sektora bankowego eksperci instytutu zaprezentowali pogłębioną analizę rynku nieruchomości w Krakowie i okolicach. Echo imprezy, olbrzymie zainteresowanie mediów, wiele e-maili i telefonów od osób niezwiązanych bezpośrednio z bankowością zachęciły nas to zmiany formuły konferencji. Jak się okazało dane prezentowane w naszych analizach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dowodem tego może być lawinowy wzrost liczby odwiedzin na stronach naszego portalu poświęconego problematyce nieruchomościowej – mówi Krzysztof Bartuś, jeden z założycieli Instytutu. – W tym roku postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, dlatego konferencję kierujemy nie tylko do przedstawicieli banków, ale także do deweloperów, instytucji samorządowych oraz osób prywatnych.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie głównie analizie ryzyka rynkowego i gwałtownie zmieniającej się sytuacji na rynku krakowskim. Eksperci Instytutu zaprezentują 10 analiz sektorowych (rynek mieszkaniowy, deweloperski, rynki gruntów, domów, komercyjny, biurowy, hotelowy, kamienic, a także podkrakowskie rynki działek i domów) opartych na danych z 60 tysięcy transakcji zarejestrowanych w kilkuletniej historii rynku oraz na aktualnych cenach i czynszach. Podsumują ostatni rok na rynkach nieruchomości oraz zaprezentują prognozy zachowań rynkowych w najbliższym czasie. Ponadto w konferencji gościnnie wystąpi przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Krakowie z referatem „Rynek nieruchomości w analizach NBP”.

MRN.pl tworzą analitycy i doradcy z uprawnieniami rzeczoznawców majątkowych. Instytut prowadzi ciągłe badania rynków lokalnych, doskonali formy, zasady i organizację monitoringu transakcji na rynku nieruchomości, przygotowuje cykliczne analizy poszczególnych segmentów rynku nieruchomości dla sektora bankowego i finansowego. Z wynikami badań, analizami i prognozami ekspertów Instytutu można zapoznać się również na stronach portalu internetowego www.mrn.pl poświęconego szeroko pojętej problematyce nieruchomościowej. Instytut Analiz Monitor Rynku Nieruchomości MRN.pl jest m.in. współautorem oficjalnego raportu Krakowski Rynek Nieruchomości 2006 przygotowanego dla Urzędu Miasta Krakowa.

Konferencję objęły patronatem medialnym Gazeta Wyborcza, „Krakowski Rynek Nieruchomości” i portal KRN.pl


Źródło: KRN.pl,  
29.05.2007

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Wrocław: Kolejny deweloper rusza na giełdę
Wiadomość
Wrocław: Kolejny deweloper rusza na giełdę