Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


region

« »
  Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

SUPEROFERTA
POLECANE OFERTY
POLECANE INWESTYCJE
   

Jak wygląda kultura pracy w IT?

Jeśli chciałbyś rozpocząć karierę w branży IT, koniecznie zapoznaj się z kulturą pracy charakterystyczną dla tego sektora. Dzięki temu szybko odnajdziesz się w nowym środowisku, co znamiennie wpłynie także na Twoją wydajność. Przekonaj się, na czym polega komunikacja między pracownikami w IT i czym wyróżnia się kultura pracy w tej branży!

Wspieranie nowych pracowników

Większość firm związanych z sektorem nowoczesnych technologii dba o nowych pracowników. Mogą oni liczyć na wsparcie pozostałych członków zespołu, co pomaga im szybciej odnaleźć się w nowym środowisku. Warto podkreślić, że w wielu firmach nowi pracownicy uczą się podczas pracy, na bieżąco zadając pytania. Ewentualne błędy są korygowane przez osoby nadzorujące ich aktywność. Bardzo popularnym rozwiązaniem w branży IT jest mentoring. Jak to wygląda w praktyce? Nowy pracownik może liczyć na wsparcie doświadczonego kolegi z zespołu, który na każdym etapie realizacji obowiązków dzieli się swoimi wskazówkami i na bieżąco koryguje błędy. Mentor dodatkowo motywuje i stara się, aby początkująca osoba jak najszybciej odnalazła się w środowisku IT.

Przekonaj się, jak praca w IT wygląda w praktyce - sprawdź najnowsze propozycje zatrudnienia i aplikuj na wybrane stanowiska.

Feedback w branży IT

W kulturze pracy w IT bardzo ważną rolę pełni feedback. Jest on wykorzystywany zarówno do motywowania pracowników, jak i dbania o pozytywny wizerunek danej firmy. Nierzadko w firmach organizowane są regularne sesje feedbacku, podczas których poszczególni członkowie zespołu wymieniają się swoimi uwagami na temat realizacji danego projektu. Warto też podkreślić, że w IT bardzo popularne są specjalne narzędzia umożliwiające komentowanie przez pozostałych pracowników opracowanego kodu programowania - przykładem jest prosta w obsłudze platforma RevYou. W niektórych firmach obowiązuje także system punktowego wynagradzania pracowników - poszczególni członkowie zespołu przyznają sobie nawzajem punkty, co pełni funkcję motywującą.

Interesuje Cię praca w sektorze IT? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami z Twojego regionu!

Komunikacja to podstawa

Nie da się ukryć, że w sektorze nowoczesnych technologii bardzo ważną kwestią jest komunikacja pomiędzy pracownikami. Nierzadko to właśnie od niej zależy efektywność pracy całego zespołu. Warto przy tym podkreślić, że w IT bardzo powszechny jest zdalny tryb realizacji obowiązków zawodowych. W wielu firmach obowiązują specjalnie opracowane rozwiązania, aby maksymalnie ułatwić swobodną komunikację między pracownikami. Najczęściej korzystają oni ze specjalnych narzędzi lub platform, które pozwalają w czasie natychmiastowym wstawić komentarz lub zadać pytanie. Kultura pracy w IT wiąże się zatem z utrzymywaniem stałego kontaktu z pozostałymi członkami zespołu. Dodatkowo należy nadmienić, że pracownicy związani z IT często posługują się między sobą typowo branżowym językiem.

Podsumowanie

Mentoring, feedback i używanie branżowego języka - to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla kultury pracy w IT. Dodatkowo warto podkreślić, że w tej branży pracownicy nie są mocno przywiązani do swojego pracodawcy. Specjaliści z sektora nowoczesnych technologii często zmieniają zatrudniające ich firmy, kierując się względami finansowymi, możliwościami rozwoju czy gwarancją uzyskania dodatkowych benefitów pozapłacowych. Osoby z tej branży są również gotowe na zawodowe wyzwania - chętnie zdobywają nowe kompetencje, co nierzadko wiąże się z całkowitą zmianą specjalizacji.

 

Zastanawiasz się jak obliczyć koszt wyjazdu służbowego? Skorzystaj z kalkulatora krajowej podróży służbowej dostępnego na Pracuj.pl!


Źródło: Artykuł sponsorowany ,  
16.05.2024

Archiwum: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024
kraj, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Jaką działkę w Małopolsce opłaca się wybrać?
Wiadomość
Jaką działkę w Małopolsce opłaca się wybrać?